هو الرزاق

لیست قیمت لوله خم سرد

پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان

 • لوله خم سرد ستاره سمنان سایز 20
  لوله خم سرد ستاره سمنان سایز 20 57400 ت

  قیمت لوله برق خم سرد پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان سایز 20 یا 13.5

 • لوله خم سرد ستاره سمنان سایز 25
  لوله خم سرد ستاره سمنان سایز 25 71000 ت

  قیمت لوله برق خم سرد پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان سایز 25 یا 16

 • لوله خم سرد ستاره سمنان سایز 32
  لوله خم سرد ستاره سمنان سایز 32 109000 ت

  قیمت لوله برق خم سرد پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان سایز 32 یا 21

 • لوله خم سرد ستاره سمنان سایز 40
  لوله خم سرد ستاره سمنان سایز 40 تماس

  قیمت لوله برق خم سرد پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان سایز 40 یا 29

وینو پلاستیک

 • لوله خم سرد وینو پلاستیک سایز 20
  لوله خم سرد وینو پلاستیک سایز 20 64600 ت

  قیمت لوله برق خم سرد وینو پلاستیک سایز 20 یا 13.5

 • لوله خم سرد وینو پلاستیک سایز 25
  لوله خم سرد وینو پلاستیک سایز 25 83000 ت

  قیمت لوله برق خم سرد وینو پلاستیک سایز 25 یا 16

 • لوله خم سرد وینو پلاستیک سایز 32
  لوله خم سرد وینو پلاستیک سایز 32 145000 ت

  قیمت لوله برق خم سرد وینو پلاستیک سایز 32 یا 21

 • لوله خم سرد وینو پلاستیک سایز 40
  لوله خم سرد وینو پلاستیک سایز 40 182000 ت

  قیمت لوله برق خم سرد وینو پلاستیک سایز 40 یا 29

سازند پلیمر سمنان

 • لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 20
  لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 20 43400 ت

  قیمت لوله برق خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 20

 • لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 25
  لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 25 52000 ت

  قیمت لوله برق خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 25

 • لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 32
  لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 32 68600 ت

  قیمت لوله برق خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 32

 • لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 40
  لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 40 تماس

  قیمت لوله برق خم سرد سازند پلیمر سمنان سایز 40

لوله خم سرد (Cold bend pipe) یکی از انواع لوله برق pvc پی وی سی بوده، که دارای خواص نسوز و ضد حریق نیز می باشد. قیمت لوله خم سرد برق 20  از سایر سایزها کمتر بوده و با افزایش سایز، قیمت نیز به تناسب بالا می رود. همچنین لوله خم سرد سمنان یکی از پر فروش و شناس ترین اصطلاحاتی بوده که طیف گسترده از برندهای تولید کننده را شامل می شود.

لوله خم سرد نوعی لوله پلیکا برقی pvc (پی وی سی) نیز بوده، که جهت مصارف برقکشی ساختمان مورد مصرف قرار می گیرد. این نوع لوله برق در سالهای اخیر فروش بالایی را به دلیل ویژگی های کیفی و ایمنی به خود اختصاص داده است. در ادامه به نحوه تولید و ویژگی های اصلی آن نیز می پردازیم.

لوله برق خم سرد در طول ۶ متر تولید می گردد. همچنین تمامی سایزهای استاندارد برقی را پوشش می دهد. لوله خم سرد ۲۰ (یا ۱۳ ، 2) اولین سایز تولید شده بوده که بیشترین مصرف را به خود اختصاص داده است. این سایز بطور معمول در وزن ۸۰۰ گرم در هر شاخه ارائه می گردد. هر شاخه 6 متری 800 گرم است.

سایز بعدی که مورد استفاده قرار گرفته، لوله خم سرد ۲۵ (یا ۱۶ ، ۲.۵) بوده است. هر بسته از این سایز شامل ۲۰ شاخه بوده که توسط نخ بسته بندی می گردد. این تعداد شاخه در سایز ۲۰ یا ۱۳.۵ نیر صدق می نماید. وزن این سایز بطور استاندارد ۱۰۰۰ گرم نیز می باشد.

سایر سایزها شامل: سایز ۳۲ (یا ۲۱، ۳) ؛ ۴۰ (یا ۲۹، ۴) ، ۵۰ (یا ۳۶، ۵ ) و ۶۳ می باشد. انتخاب تعداد هر سایز با توجه به نظر برقکار و مهندس برق مشخص گردیده، که بسته به سایز سیم و کابل انتخاب می شود. ایت تعداد بطور اصولی در نقشه سیستم تاسیسات برق ساختمان مشخص شده است.

لوله خم سرد (لوله برق upvc) به دلیل استفاده از مواد pvc (پی وی سی) دارای خصلت نسوز بودن نیز می باشد. این موضوع موجب رعایت موارد ایمنی در برقکشی ساختمان به حساب می آید. از اینرو استفاده لوله برق پی وی سی استاندارد آن علاوه بر ایمنی طول عمر سیستم را افزایش می دهد.

قیمت لوله برق خم سرد
قیمت لوله خم سرد نسوز

تفاوت لوله خم سرد و گرم چیست؟

تفاوت لوله upvc و pvc در فرمولاسیون و نحوه تولیدی آنها نیز می باشند. هر دو نوع لوله از ماده اولیه پی وی سی pvc تولید شده، و با یکسری فعل و انفعالات، ماده pvc را به upvc تبدیل کرده تا نمونه سرد cold bend ایجاد شود. هر دو مدل از خاصیت ضد حریق و مقاومت در برابر حرارت برخوردار می باشند. 

در نمونه لوله برق خم گرم افزودنی های کمتری برای تولید خود بکار می گیرد. همچنین مراحل تولید آن و نوع استفاده از فرمولاسون اش؛ در مقایسه با لوله برق نسوز خم سرد ساده تر نیز می باشد. در حالیکه نمونه سرد cold bend از استابلایزر و روان کننده های ویژه ای با فرمولاسیون خاص خود تولید می شود.

نکته دیگر که در تفاوت میان این دو نوع لوله نسوز پی وی سی وجود دارد، تفاوت در قیمت آنها نیز می باشد. بطبع قیمت لوله خم سرد به دلیل استفاده از مواد پلیمری بیشتر و مراحل تولید ویژه بالاتر است. در گاهی مواقع صرفه اقتصادی نمونه سرد COLD BEND به دلیل افزایش سرعت کار مناسب تر می باشد.

لیست قیمت لوله خم سرد

قیمت لوله خم سرد برق با توجه به کیفیت و کاربرد آن مناسب می باشد. همچنین قیمت آن در برابر لوله خم گرم بالاتر بوده است. استفاده افزودنی هایی که شامل روان کننده ها و استابلایزرها بوده، موجب افزایش این قیمت می شود. بطبع از نظر کیفی و مقاومت انتخاب مطلوب تری را بدست خواهیم آورد.

برای خرید لوله برق خم سرد باید به نشان استاندارد و کد 10 رقمی بروی آن دقت نمائید. همچنین در ابتدا سلامت آن را با یک فنر تست کرد که آیا واقعا بصورت سرد خم می خورد. در ادامه باید دقت نمود که طول هر شاخه 6 متر باشد. زیرا عدده ای سودجو از متراژ این نوع محصول زده و مشتریان را گمراه می سازند.

تعیین لیست قیمت لوله خم سرد سمنان upvc با توجه به نام برند، وزن و سایر متغییرها می باشد. در واقع در برخی کارخانه ها که پیشینه بیشتری در این عرصه دارند، قیمت بیشتری را شاهد هستیم. وزن به همراه سایز عامل بعدی جهت میزان تعیین فی آن می باشد. با افزایش سایز قیمت هم به مراتب بیشتر می شود.

در سایت پایپ پی وی سی pipepvc با برندهای شناس و استاندارد بازار لاله زار بهترین کیفیت و قیمت لوله برق را تجربه نمائید. همچنین با مراجه به سایت ایران ادیسون از قیمت های بروز لوله برق خم سرد و خم گرم باخبر شوید. ایران ادیسون متعل به پایپ پی وی سی بوده و جهت فروش آنلاین محصولات احداث گردیده.

لوله برق خم سرد نسوز

پایپ پی وی سی عهده دار فروش لوله خم سرد برق upvc با قیمت مناسب در برندهای سازند پلیمر سمنان با نشان تجاری “سپانو پلیمر سمنان”، وینو پلاستیک در دو نوع وینو بند و وینو پلاس+ سه ستاره نسوز سمنان نیز می باشد. تمامی این برندها تحت انحصار کالای برق درخش میر واقع در لاله زار جنوبی نیز می باشد.

قیمت لوله برق خم سرد

کاربرد و ویژگی لوله برق خم سرد

لوله برق خم سرد مورد استفاده در تاسیسات برق ساختمان نیز می باشد. این محصول بصورت توکار درون دیوار و طبقات نصب گشته و برای ایجاد عایق برای سیم و کابل استفاده می شود. این محصول از فرآیند اکستروژن توسط سیلند ماردون تولید می گردد. و بهترین گزینه جهت برقکشی ساختمان بحساب می آید.

برای سرعت بخشیدن به امور برقکاری و تاسیسات ساختمانی نیاز به مصالحی بوده که این امر را تحقق بخشد. لوله خم سرد برق upvc از آن دسته کالاهایی بوده که سرعت عمل و اجرا را به مراتب بیشتر می کند. زیره این محصول با فنر خم کن به راحتی و بدون نیاز به قرار گیری بر روی شعله خم می خورد.

در حالیکه در نمونه خم گرم نسوز برای خم کردن لوله نیاز به شعله و حرارت دهی غیر مستقیم نیز می باشد. ماده اولیه لوله خم سرد با خم گرم پی وی سی pvc بوده؛ تفاوت در نوع ترکیب مواد پلیمری و خود مواد می باشد. همچنین دستگاه و تجهیزات مورد استفاده در تولید این محصولات هم یکی است.

از آنجا که لوله برق خم سرد از مواد پی وی سی pvc (که تبدیل به upvc می کردد) تولید شده، خاصیت مشتعل شدن را ندارد. از اینرو در دسته لوله های پلیکا نسوز قرار دارد. وظیفه اصلی این محصول حفظ ایمنی سیم و کابل بوده؛ بدین جهت باید دارای ویژگی هایی باشد تا این امر را محقق کند.

ویژگی های که لوله خم سرد برق استاندارد باید داشته باشد:

 • انعطاف پذیر و خاصیت الاستیسیته؛
 • نسوز و مقاوم به هنگام آتشسوزی؛
 • در برابر فشار وارده و برخورد سنگین مقاوم بوده؛
 • در برابر واکنش شیمیایی و اسیدها مقاوم بوده؛
 • داری خم پذیری بدون شعله؛
 • تولید طبق استانداردهای بین المللی؛
 • افزایش سرعت عملکرد در پیمانکاری؛
 • وزن کم و پوشش تمامی سایزهای برقی؛
 •  مقاوم در برابر گرمای خورشید؛
 • نصب آسان و راحت برای برقکاران؛
 • صرفه اقتصادی در پروژه های بزرگ؛

رعایت اصول استاندارد

طبق قانون استاندارد ملی کشور ایران، استفاده از محصولات و متریال ایمن که در برابر حریق مقاوم بوده، الزامی است. این محصولات در حوزه تاسیسات ساختمان نظارت بیشتری را نسبت به دیگر نقاط دارد. مصالحی که از گسترش آتش به هنگام حریق جلوگیری کرده؛ موجب افزایش ایمنی می شود.

لوله پلیکا از جمله محصولاتی بوده که استفاده از آن در تاسیسات برق الزامی است. استفاده از لوله برق پلی امید و پلاستیکی انواع خرطومی پلاستیکی در سازه ها ممنوع می باشد. این دستور العمل توسط سازمان لی استاندارد ایران و شرکت برق توانیر مثوب شده است.

همچنین استفاده از لوله خم سرد سمنان و خم گرمی که گواهی استاندارد دارند، توصیه شده است. در برخی از استانها در مجموعه سازمان نظام مهندسی استفاده از برندهای خاص توصیه شده و در وندور آنها گنجانده شده است. و تمامی مهندسان و ناظرین برق این برندها را پیشنهاد می کنند.

لوله برق خم سرد به خودی خود از استاندارد کیفی بالایی برخوردار است. زیرا این نوع از لوله تمامی نکات توصیه شده را در تولید رعایت نموده تا محصول نهایی ایجاد شود. نسوز بودن و مقاومت بالای این کالا اصلی ترین عامل استاندارد ان می باشد. در حالیکه لوله خم گرم از نظر کیفی نیاز به تائید استاندارد دارد.

در لوله برق خم سرد upvc استاندارد هک شدن نشان استاندارد و شماره 10 رقمی بر روی لوله الزامی است. همچنین مشتریان جهت کسب اطمینان شماهر 10 رقمی را به سامانه پیامکی اداره استان دارد ارسال کرده. تا استعلام آن را دریافت نمایند.

کالای برق درخش میر بانی سایت پایپ پی وی سی pipepvc.ir و ایران ادیسون iranedison.com؛ تمامی لوله های خم سرد برق upvc خود را با استاندارد ثبت شده به مشتریان خود ارائه می دهد. تا ضمانتی باشد بر کالای ارسالی و رضایت مشتریان.

تولیدات انبوه در سمنان

استان و شهر سمنان به عنوان یکی از مراکز و قطب های صنعتی و تولیدی کشور پیشتاز در این ضمینه می باشد. همچنین در تولید محصولات پی وی سی pvc به عنوان قطب اول کشور ایران بحساب می آید. در واقع بیشترین مواد پلیمری از جمله پی وی سی Pvc در استان سمنان خریداری می شود.

یکی از محصولات پر کاربردیی که توسط pvc تولید گردیده، لوله و اتصالات در حوزه برق و فاضلاب نیز می باشد. این محصولات بیشترین استفاده را در صنعت ساختمان سازی و ابنیه را دارند. استان سمنان کارخانه های متعددی از تولید کنندگان لوله و اتصالات و سایر تولیدات پلیمری را در خود گنجاده است.

انواع لوله برق pvc

را در صنعت ساختمان سازی دارند. استان سمنان کارخانه های متعددی از تولیدکنندگان لوله و اتصالات را در خود گنجاده است. لوله برق پلیکا نسوز دز در نوع خم سرد upvc و خم گرم pvc از جمله محصولات پلیمری بوده که قیمت آن به مواد پی وی سی بستگی دارد.

یکی از بیشترین استفاده های مواد پلیمری پی وی سی pvc در سمنان به تولید این محصولات اختصاص داشته است. همچنین برندهای متعددی در حیطه این شهر و نام آن تولید گشته و آنها را دربرگرفته است.

استفاده از نام سمنان در پسوند و پیشوند لوله برق خم سرد نسوز و سایر محصولات خود اعتباری برای این لوله کسب می نماید. بسیاری از شهرهای دیگر منجمله استان تهران در برخی موارد از این نام در تولیات خود استفاده می کنند. جهت کسب اطلاع از صحت و سقم این موضوع می توان استعلام را از شمهره استاندارد کسب کرد.

کالای برق درخش میر صاحب امتیاز سایت پایپ پی وی سی pipepvc.ir از محصولات استان سمنان، نمایندگی انحصاری لوله برق خم سرد و خم گرم سازند پلیمر سمنان s*p*s با برند تجاری سپانو پلیمر را دارد. همچنین توان ارسال این محصولات را در تعدادی انبوه به کلیه مناطق کشور را دارا می باشد.

همچنین این مجموعه علاوه بر فروش لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان (سپانو پلیمر s*p*s)، برند پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان “سه ستاره نسوز سمنان” با نشان تجاری ویژن را عهده دار است. این محصول با رنگ مشکی تیره تولید شده و به عنوان کالای معروف و شناس در تاسیسات برق شناخته شده است.

صرفه اقتصادی لوله خم سرد ؟

امروزه مسئله اصلی پیمانکاران و سازندگان ساختمان، استفاده از محصولاتی بوده که صرفه اقتصادی بیشتری دارند. علاوه براین پیشرف و تسریع در امر ساختمان سازی، خود مسئله مهم و ویژه ای بحساب می آید. در واقع شناخت محصولات و مصالح مصرفی برای سازندگان خود علم و تجربه زیادی را می طلبد.

در حوزه صنعت تاسیسات ساختمان، که دارای گستره بسیاری از کالاها می باشد. شناخت تمامی آنها امر مشکلی می باشد. در بخش تاسیسات برق جهت زیر ساخت برقکشی استفاده از لوله خم سرد موجب تاثیر در آن می گردد. همچنین در برخی مواقع صرفه اقتصادی ان در مقایسه با خم گرم بیشتر است.

بطور کلی قیمت لوله خم سرد نسوز upvc در برابر نمونه خم گرم بالاتر بوده است. اما امری که در صرفه آن تاثیر گذار بوده، افزایش سرعت عمل توسط برقکاران می باشد. این موضوع خود در ساختن سریع ساختمان بسیار مهم است. زیرا با ساخت سریع پیمانکار هزینه کمتری دارد و بسرعت سودآوری را کسب می نماید.

لوله خم سرد برق نسوز upvc در مقایسه با نمونه لوله خم گرم نیاز کمتری به اتصالات دارد. این اتصالات تحت عنوان انواع زانویی، بوشن و براس بوش فروخته می شوند. این خود از دوش هزینه ها کاسته و امری مهم می باشد. به دلیل خم خوردن راحت این نوع لوله اتصالات کمتری در نصب آن نیاز است.

این مباحث که در بخش صرفه اقتصادی یاد کردیم؛ بیشتر در حوزه پروژه های بزرگ و انبوه سازان صدق می کند. در حالیکه استفاده از قیمت لوله برق خم سرد نسوز upvc در برخی موارد صرفه اقتصادی لازم را دارا نیست. و تنها جهت افزایش ایمنی هرچه بیشتر و راحتی برقکاران مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله نسوز خم سرد وینو پلاستیک
سازند پلیمر سمنان

نحوه تولید لوله برق خم سرد upvc

تولید لوله برق خم سرد تفاوت چندانی با نمونه خم گرم آن را ندارد. تنها با استفاده از مواد شیمیایی بیشتر و فرآیند مازاد، این محصول را تولید می به مرحله تولید می رسانیم. جهت تولید از مواد پی وی سی پلیمری و سایر افزودنی ها استفاده می شود. این ماده بصورت عمده در بورس ایران قیمت گذاری شده و بفروش می رسد.

خط تولید لوله برق خم سرد upvc از چند بخش کلی تشکیل شده است. که شامل مواردی همچون: قیف ورودی، بلندر، سیلندر ماردون، استخر آب نیز می باشد. در ابتدا مواد pvc را در آسیاب و قیف ریخته و ماده روان کننده با استابلایزر را به آن اضافه می کنند. استابلایزر شامل مواد تثبیت کننده نیز می باشد.

در ادامه مواد اولیه ترکیب و MIX شده، به همراه درصد مشخصی از مواد کربن C وارد سیلندر ماردون می شوند. در این نقطه مواد درون سیلندر ماردون تحت فشار بالا با دمای حرارت زیاد وارد فرآیند ذوب شدن می گردند. در ادامه وارد مرحله قالب گیری شده و شکل لوله خم سرد را در سایز مدنظر ایجاد می کند.

جهت تثبیت شکل ظاهری لوله خم سرد برق upvc وارد استخر آب شده تا به سرعت دمای آن کاهش یابد. این مرحله پایانی خط تولید بوده و لوله ها را در شاخه های 6 متری برش می زنند. این روش برای تولید سایز 13 (20) تا 63 بوده که بسته به نیاز از مواد سبک و سنگین استفاده می شود.

نوع بسته بندی بسته به سایز لوله خم سرد برق متفاوت است. در سایز 13 (20) و 16 (25) لوله ها را در تعداد 20 شاخه با یک نخ بسته بندی کرده و درون کاور پلاستیکی قرار می دهند. سایز 21 (32) را در تعداد 15 شاخه، سایز 29 (40) را در تعداد 10 شاخه قرار می دهند.

برندهای شناس لوله خم سرد

اتصالات لوله خم سرد نسوز

خط تولید لوله برق خم سرد نسوز، این مجموعه لوله ها را در ابعاد 6 متری تولید و برش می زند. این برش به دو روش دستگاهی و دستی صورت می پذیرد. مدل دستگاهی بطور اتوماتیک لوله را در طولیه که به آن دستور داده برش می زند. این عمل باعث افزایش سرعت بسته بندی و کاهش نیروی انسانی می گردد.

در روش دستی لوله خم سرد پس از خروج از استخر خنک کننده؛ و تثبیت کننده صورت می پذیرد. این روش با قرارگیری نیروی انسانی بوده و سرعت کار تا حدودی کاهش می دهد. این نیروی انسانی لوله را تا فواصل شش متر شناسایی کرده و بطور دستی برش می زند. همچنین در سایز 20 و 25 بسته ها را 20 شاخه ای بسته بندی می کند.

اتصالات لوله برق بخشی جدایی ناپذیر در نصب این نوع محصولات برقی نیز می باشد. استفاده از اتصالات موجب گردیده تا کیفیت کار بالا رفته و ایمنی رعایت گردد. همچنین ویژگی دیگر اتصالات لوله افزایش در سرعت برقکاران نیز می گردد. اتصالات طیف گسترده ای در شکل و سایز ها دارد؛ که به آن اشاره خواهیم کرد.

اتصالات لوله برق خم سرد UPVC دارای انواع مختلفی بوده، که شامل: 1.انواع زانویی 2. انواع بوشن 3. براس بوشن 4. قوطی برق. گلند لوله 6. جعبه فیوز مینیاتوری 7. بست لوله نیز می باشد. این موارد وظیفه ای را عملی کرده و کاربرد خاص خود را دارند. سایز این اتصالات با توجه به سایز لوله انتخاب می گردد.

اتصالات لوله پی وی سی خم سرد

انواع زانویی:

وظیفه اصلی زانویی تغییر مسیر لوله کشی و زاویه دار نمودن آن است. این نوع اتصال خود دارای انواع مختلفی بوده که سایز آن با توجه به سایز لوله انتخاب می گردد. در جنس لوله خم سرد پی وی سی جنس زانویی از پی وی سی pvc بوده و دارای ویژگی نسوز بودن را دارا می باشد.

زانویی خود گستردگی زیادی دارد که شامل:

 • زانویی لوله خم سرد پی وی سی pvc در مدل های عصایی، دوردار (دو سر بلند) و کوتاه نیز می باشد.
 • زانویی پلاستیکی برای لوله پلی آمید که در مدل های عصایی و کوتاه تولید می گردد.
 • زانویی فلزی گالوانیزه که برای لوله فلزی گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد. و مدل های کوتاه و دو سر بلند را دارا می باشد.
 • زانویی لوله برق گالوانیزه فلزی دارای رزوه بوده و بصورت پیچی به لوله گالوانیزه برقی متصل می گردد. برای لوله برق خم سرد از زانویی پی وی سی استفاده می شود. و در مدل های کوتاه، عصایی و بلند (دو سر بلند) تولی می گرد. همچنین سایز زانویی با توجه به ابعاد و طر لوله انتخاب می گرد.

  انواع بوشن:

  همانطور که پیشتر به آن اشاره نمودیم، بوشن اتصالی میان دو لوله برق خم سرد نیز می باشد. از این محصول با نامهای دو راهی و رابط نیز یاد می نمایند. حنس بوشن پلاستیکی لوله برق مانند جنس خود لوله، از مواد pvc نیز می باشد. با این تفاوت که در بوشن مواد پی وی سی بصورت تزریقی به قالب تولید می گردد.

  بوشن لوله خم سرد خود دارای انواع مختلفی نیز بوده که هرکدام سایز مخصوص خود را دارد. بطور کلی بوشن در دو دسته کوتاه و بلند تقسیم بندی می گردد. هر کدام از این موارد بسته به نظر برقکار خریداری و مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر بوده نوع کوتاه و بلند در سایزهای 13 (20) و 16 (25) تولید می شود.

  در برخی موارد در داخل و وسط بوشن رزوه ای قرار گرفته که آن را ترمز نیز می نماند. وظیفه این مورد طراز کردن دو لوله برق خم سرد در وسط بوشن نیز می باشد. و پوشش لوله ها را بطور یکنواخت انجام دهد. در سایزهای بالاتر همچون 21 (32) و 29 (40) تنها نوع کوتاه تولید شده که دارای قطر بالایی نیز می باشند.

  اتصالات و بوشن لوله پی وی سی

  نگهداری و حمل لوله خم سرد

  امروزه حمل بار و ارسال آن بطور سلامت امری اجتناب ناپذیر است. هر نوع باری نگهداری و نحوه ارسال خاص خود را نیز دارا می باشد. بطبع مشتریان انتظار دارند، تا محصول خریداری شده با کیفیت اولیه و بدون هیچگونه آسیب بدستشان برسد. به همین دلیل در این مورد باید دقت لازم را جهت رضایت مشتریان بعمل آوریم.

  نگهداری لوله خم سرد برق و سایر نمونه های دیگر، توسط داربست صورت می گیرد. بدین معنا که با میله داربست سازه ای به شکل قفسه قفسه با طول 6.5 متر بنا می کنیم. حال لوله ها را با توجه به دسته بندی از نظر سایز،وزن و رنگ درون قفسه ها قرار می دهیم. تا لوله صاف و سالم بماند.

  ارسال صحیح لوله برق خم سرد

  از آنجا که لوله برق خم سرد دارای شاخه های شش متری نیز بوده، ارسال آن امری مشکل و حساس نیز می باشد. لذا برای ارسال آن به پرژه بهترین راه استفاده از کفی یا وانت نیسان نیز می باشد. دلیل این موضوع آن بوده که این نوع لوله ها را نمی توان تا نمود.

  همچنین برای انتقال لوله خم سرد نسوز باید از نیسان و یا سایر وانتهایی استفاده نمود که دارای آهنکشی باشند. دلیل این موضوع آن است که بتوانند لوله ها را روی وانت پهن نمود تا بطور صاف و بدون هیچگونه خم شدن روی یکدیگر قرار بگیرند.

  در بارگیری لوله نسوز خم سرد باید ابتدا لوله های سایز کم همچون لوله خم سرد 20 یا 13.5 را در وانت یا کفی قرار دهیم. سپس سایزهای بالا همچون سایز 32 40 50 و 63 را روی سایزهای کمتر قرار می دهیم. البته این امر بسته به تعداد شاخه لوله نیز دارد.

  نحوه ارسال صحیح

  بهترین و استاندارد ترین روش جهت ارسال لوله برق خم سرد ، استفاده از کامیونت و وانت های آهنکشی شده مخصوص حمل بارهای لوله شش متری نیز می باشد. هرچه این استاندارد و تجهیزات حمل و نقل کیفیت بالایی داشته باشد، تضمین سلامت بار و تحویل آن در محل کارگاه بیشتر می باشد. که معمولا وانت ها این آهنکشی را دارند.
  از دیگر موارد که به کیفیت و سلامت بار به هنگام تحویل می توان دقت نمود، نوع بسته بندی لوله خم سرد و گرم نیز می باشد. از اینرو کالای برق درخش میر کلیه لوله و اتصالات خود را در کاور پلاستیکی ضخیم بسته بندی کرده تا بار هیچگونه آسیبی نبیند. بطور مثال بوشن های سر لوله دچار خوردشدگی نیز نشوند.

  ضمانت در تحویل

  ….

  سایز و وزن این محصول

  فروشندگان لوله برق خم سرد

  لوله برق خم سرد به دلیل قرار گیری در دسته ملزومات و کالای برق الکتریکی، بیشتر در صنف الکتریک فروخته می شود. بطور مثال بورس فروش لوله Upvc استان و شهر تهران واقع در خیابان لاله زار نیز می باشد. در خیابان لاله زار که بورس فروش کالاهای برقی است، چندین نماینده فروش لوله خم سرد و اتصالات آن می باشد.

  اکثر کارخانه های تولید لوله محصولات خود را در دو بخش فاضلابی و برقی ارائه می دهند. لذا لوله upvc خم سرد در مراکز فروش لوله های فاضلابی نیز ارائه می گردد. بطور مثال در استان و شهر تهران این محصول را در منطقه چهاردانگه که بورس لوله های فاضلابیست می توان یافت.

  ?What is a cold bend pipe

  A cold bend pipe is a pipe that is bent into a specific shape or angle without being heated, typically by using a bending machine. Cold bending is a method used to shape metal or other materials by applying force to bend the material without heating it. This method is used in various industrial applications, particularly in the production of pipes, tubes, and ducts.

  The advantage of cold bending is that it allows for precise control over the bend angle and radius, and it does not affect the material properties, such as strength and hardness. Additionally, cold bending is cost-effective compared to hot bending, as it does not require additional energy and equipment for heating. However, cold bending is limited to materials that are flexible enough to be bent without cracking or breaking, such as certain grades of steel, aluminum, and copper. Overall, cold bend pipes have a wide range of applications in various industries, such as construction, plumbing, and automotive, due to their precision and cost-effectiveness.

  Another important factor to consider in cold bending is the degree of bend. This refers to the angle of the bend and the radius of the bend. The degree of bend determines the strength and integrity of the pipe, and it is important to ensure that it meets the specifications required for the intended application. In some cases, cold bend pipes may also undergo additional processing, such as coating or welding, to improve their performance and durability.

  In conclusion, cold bend pipes are an essential component in many industries and have a wide range of applications. They offer several advantages, such as precision, cost-effectiveness, and preservation of material properties. However, it is important to consider the degree of bend and other factors to ensure that the pipes meet the required specifications for the intended application.

  Additionally, it is important to use high-quality equipment and techniques for cold bending, to ensure the accuracy and consistency of the bend. This can include the use of specialized bending machines, jigs, and fixtures that are designed specifically for cold bending. Proper training and experience are also critical in cold bending, as even small variations in the bend angle or radius can have a significant impact on the final product.

  In order to maintain the quality of the cold bend pipe, it is important to handle it properly during transportation, storage, and installation. This includes protecting the bend surface from damage, properly supporting the pipe during installation, and avoiding over-stressing the pipe during installation.

  Overall, cold bend pipes offer several advantages and have a wide range of applications. However, it is important to consider the degree of bend, material properties, and quality of equipment and techniques in order to ensure that the final product meets the required specifications and performs as intended.

  ?What is the difference between cold bend and hot bend pipe

  Cold bend and hot bend refer to two different methods of bending electrical pipes.

  Cold bend involves bending the pipe at room temperature without applying any heat. This method is suitable for pipes made of low carbon steel and aluminum, as these materials have good ductility at ambient temperatures and can be bent into shapes without cracking or breaking.

  Hot bend, on the other hand, involves heating the pipe to a specific temperature and then bending it to the desired shape. This method is typically used for pipes made of high carbon steel, stainless steel, and other materials that have low ductility at ambient temperatures and are difficult to bend without cracking or breaking. The heating process makes the material more pliable and easier to bend.

  In summary, the choice between cold bend and hot bend depends on the material properties of the pipe and the desired bend radius.

  Hot bending can also be used to achieve tighter bend radii and more complex shapes compared to cold bending. The heated material is more pliable and can be molded into intricate shapes with greater precision. Additionally, hot bending can also be used to remove any residual stress in the pipe and improve its overall structural integrity.

  However, hot bending can also result in certain disadvantages such as increased energy consumption, the need for specialized equipment, and the risk of thermal damage to the material. Additionally, hot bending can also result in a reduction in the material’s strength and corrosion resistance due to changes in its microstructure.

  In conclusion, cold bending is a simpler and more cost-effective method of bending electrical pipes, while hot bending is a more complex and expensive method that can achieve tighter bend radii and more complex shapes. The choice between the two methods depends on the specific requirements of the project and the properties of the pipe material.

  It is important to note that proper techniques and equipment must be used for both cold and hot bending to ensure a safe and accurate bend. Improper bending techniques can result in cracking, kinking, or other forms of damage to the pipe, which can negatively impact its performance and integrity.

  In general, both cold and hot bending are widely used in the construction and manufacturing industries for creating bends in electrical pipes and tubes. Each method has its own advantages and disadvantages, and the choice between the two will depend on the specific requirements of the project and the properties of the pipe material.

  It is also important to consider other factors such as the bend radius, bend angle, and the overall quality of the bend when choosing between cold and hot bending. Professional guidance and consultation with experts can help ensure that the right bending method is chosen for a specific project, and that the bend is executed correctly to achieve the desired results.

  Additionally, both cold and hot bending methods require careful planning and preparation to ensure a safe and efficient process. This includes proper measurement and marking of the pipe, the use of proper tools and equipment, and the selection of the right bending method based on the material properties of the pipe.

  It’s also important to consider the environment and safety precautions when performing either cold or hot bending. For example, hot bending produces high temperatures and can pose a fire hazard, while cold bending may require the use of protective equipment to prevent injury.

  In summary, both cold and hot bending are widely used methods for bending electrical pipes and tubes, and the choice between the two will depend on the specific requirements of the project and the properties of the pipe material. Proper planning, preparation, and the use of proper techniques and equipment are essential for a successful bend and to ensure the safety of workers and the environment.

  لوله خم سرد http://yun.ir/evuoxb
  لوله برق خم سرد https://b2n.ir/Cold-bend-electric-3

  02133930753

  09121988217

  تهران لاله زار جنوبی پاساژ ادیسون طبقه -1 پلاک 4 کالای برق درخش میر

  کالای خود را ثبت کنید

  تا پیش فاکتور ارسال کنیم